Tunceli Üniversitesi'nde Eylem

29 Nisan 2014 Salı 16:14
Bu haber 81656 kez okundu

Tunceli Üniversitesi’nde akademisyenler ve öğrenciler, sağlık yüksekokuluna veteriner müdür, biyolog bölüm başkanı ve veteriner müdür yardımcısı atanmasına tepki gösterdi.Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Tunceli Şubesi...

Tunceli Üniversitesi'nde Eylem

Tunceli Üniversitesi’nde akademisyenler ve öğrenciler, sağlık yüksekokuluna veteriner müdür, biyolog bölüm başkanı ve veteriner müdür yardımcısı atanmasına tepki gösterdi.
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Tunceli Şubesi üniversite temsilciliği tarafından akademisyen ile öğrencilerin de katılımıyla yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirildi. Üniversitenin Aktuluk’ta bulunan kampüsünde bir araya gelen akademisyen ve öğrenciler buradan, rektörlük binası önüne kadar yürüdü. Grup adına açıklamada bulunan Eğitim-Sen Üniversite Temsilcisi Mehmet Aşkın, üniversitede yaşandığını ileri sürdüğü kadrolaşmaya tepki gösterdi.
Tunceli Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin de katıldığı ve sık sık “Veteriner değiliz hemşireyiz biz” sloganlarının atıldığı açıklamada, yüksekokula veteriner müdür, biyolog bölüm başkanı ve veteriner müdür yardımcısı atanmasına da tepki gösterildi.
Açıklamanın ardından akademisyen ve öğrenciler sessizce dağıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x