Ordu Futbolu'nda bir dönemin altyapısı anlamında en dikkat çeken kulüplerinden bir tanesi olan Altaş Soyaspor son yıllarda farklı bir isimle 3.Lig'de Ordu'yu temsil ediyor. Altaş Soyaspor ve Soyaspor Gençlikspor isimleriyle Ordu Futbolu'nda 2018 yılına kadar devamlılığını sürdüren kulüp daha sonra ise farklı isim değişikliklerine gitmişti. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin büyük desteği ile birlikte merdiven basamaklarını hızlıca çıkan takım Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ismiyle 1.Amatör Lig'den BAL'a ve devamında 3.Lig'e çıkmıştı. Ordu ekibi 3.Lig'de ise Orduspor 1967 A.Ş. ismi ile liglerde mücadele etmişti.

Soyaspor Gençlik

2019-2020 sezonunun başında son olarak Orduspor yönetiminde yer alan isimlerin liglere katılım hakkı konusunda anlaşmaya vardığı Yeni Mahalle 52 Spor'un adı Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapılırken, takım iki senede iki lig birden yükselerek 3.Lig'e çıkmıştı. Orduspor 1967 A.Ş. ismiyle ilk iki sezonunda Play-Off oynayan Ordu ekibi bu sezon ise Play-Off potasının dışında kaldı. Bir dönemimde Soyaspor'u Orduspor 1967 A.Ş.'nin 3.Lig'deki serüveni bu sezon Play-Off potasının dışında kalmasıyla tamamlandı.

Maddi olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından fonlanan Orduspor 1967 A.Ş.'nin yeni sezon çalışmaları kapsamında nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak edilmeye başlandı. Orduspor 1967 A.Ş.'de profesyonel liglerdeki süreçte Savaş Şimşek, Adem Akça ve İsa Akçay Kulüp Başkanlığı görevini yaparken İsa Akçay'ın yeni sezon yol haritasını henüz belirlemediği öğrenildi.

Editör: Samet Karadağ