Ordu'nun Altınordu İlçesi'ne bağlı Eskipazar'da 116 dönüm arazi üzerine yaklaşık 4 milyon dolar(o zamanın parası ile 15 milyon TL) harcanarak yaptırılan ve 2006 yılında resmi tören ile açılan Botanik Park, bu sezonda fındık harmanı olarak kullanılmıştı. Alanda spor tesisi için çalışmaların başladığı açıklandı.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ise botanik parkta kurulacak spor tesisi için çalışmaların başladığını duyurdu.

Fındık mevsimi ile birlikte de bu değerli alan şimdi fındık harmanı oldu. Harman sıkıntısı çeken onlarca üretici, tonlarca fındığını bu alana sererek kurutmaya başladı. Gecede başlarında nöbet tutuyorlar.

 Spora açılıyor

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Botanik Parka ilişkin şu açıklamalara yer verildi:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Altınordu ilçesi Eskipazar Mahallesine yapılmakta olan Atletizm Pisti ve Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası inşaatı devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 22 dönüm spor alanı olarak tahsis edilen proje alanını yakından takip eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç inşaatta gelinen son durumu inceledi.  Yapım çalışmaları büyük bir hızla devam ederken tesis yaşadığı yükseliş ile dikkat çekiyor.

Tüm spor branşlarına hizmet verecek

Ordu’da spora ve sporcuya verilen destekler artarak devam ediyor. Tüm branş sporlarına ve sporcularına hizmet verecek olan tesis, Ordu’yu sporcu kenti yapma hedefine bir adım daha yaklaştıracak. 

FIFA standartlarında çim saha olacak

Yapılacak yeni spor tesisinde atletizm sahası, atlama ve atma branşlarının içinde bulunacağı tartan zemin yüzeyli altı kulvarlı pist, sporcu soyunma odaları, seyirci tribünleri, amatör ve bölgesel lig maçlarının oynanabileceği FİFA standartlarında sentetik çim yüzeyli futbol sahası (110mx72m) yer alacak.

Sami Torun: “Vatandaşın vergisi çöpe atıldı

CHP Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sami Torun’da Botanik parkta kamunun zarara uğratıldığını söyledi. Torum; “Vatandaşın vergisi Botanik parkta çöpe atıldı.” Diye konuştu.  Soner ÖZDEMİR