Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük kariyerini sürdüren ve Trendyol 1.Lig ekibi Eyüpspor'u çalıştıran eski A Milli futbolcu Arda Turan, kariyerindeki en garip hediyeyi Ordu'da aldı. Eyüpspor'da teknik direktörlük yapan ve birçok maçta akreditasyon sorunu yaşayan Arda Turan, maç öncesi akreditasyon kartını unuttuğu için 107 bin 250 TL para cezası alarak Türk spor tarihine geçmişti. Arda Turan'ın aldığı akredite cezalarına ise CNN Türk muhabiri Damla Uğurtürk'ten Ordu'da çözüm geldi. Maç için bir gün önceden gelen ve Ordu'da antrenmana katılan Damla Uğurtürk, Arda Turan'a hediye verdi.

WhatsApp Image 2024-02-03 at 5.27.55 PM

Eyüpspor'un Ordu'da yaptığı antrenmanı yerinde takip eden Spor spikeri Damla Uğurtürk “Sürekli bir akreditasyon kartı sorunu yaşıyorsunuz. ‘Dalgınım, unutuyorum’ diyorsunuz. Ben size büyük boy akreditasyon kartı yaptırdım. Sonra düşündüm bunu da unutursunuz gibi geldi bana. Tişört bastırdım hocam” dedi. Teknik adam Arda Turan aldığı hediye karşısında kahkahalara boğuldu. Turan, “Muhteşem bir mizah tebrik ederim. Buradan federasyon yetkililerine sesleniyorum artık unutursam haklısınız” dedi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan defalarca akredite cezaları alan “akreditasyon kartını görünür şekilde asmadığı” konusunda toplamda 107 bin 250 TL para cezası almıştı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ