2023-2024 sezonunun ilk yarısında ligi ikinci sırada bitiren ve bu süreçte ligin ikinci yarısının ilk maçında Giresun Sanayispor'u yenen Ünye Gücü Futbol Kulübü transferlere başladı. Ünye Gücü Futbol Kulübü bu sezon başında hedeflediği şampiyonluk yolculuğuna yeni transferlerle devam etmek isterken, yabancı oyuncu transferi yaptı. Ordu'yu Kadınlar Futbol 1.Ligi'nde temsil eden Ünye Gücü Futbol Kulübü'nün devre arasındaki ilk transferi Ganalı 18 yaşındaki futbolcu Princess Owusu oldu.

Ünye-Gücü-Futbol-Kulübü-4

Sezon başında Türkiye kariyeri başlayan ve Kadın Futbol 1.Lig ekiplerinden Soma Zafer Spor ve Gençlik'e transfer olan Princess Owusu, ilk maçına 28 Ekim'de Samsun deplasmanında çıkmıştı. Türkiye kariyerindeki ilk maçında gol atma sevinci yaşayan ve bu süreçte hızlı bir giriş yapan Princess Owusu, daha sonra ise oynadığı maçlarda Konya İdman Yurduspor, Telsizspor ve Giresun Sanayispor karşısında gol atma sevinci yaşamıştı.

18 Yaşındaki Futbolcunun Lisansı Çıktı

Soma Zafer Spor ve Gençlik forması ile sezonun ilk yarısında çıktığı 8 maçta 4 gol atan 2005 doğumlu Princess Owusu, Ordu ekibi Ünye Gücü Futbol Kulübü'ne transfer olurken Ordu temsilcisi yeni transferi Ganalı forvetin ise lisansını çıkardı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ