19 Eylül Salı bugün Ankara'da hava nasıl? Ankara’da hava yağışlı mı? Bugün güneşli mi? Ankara'nın bugünkü hava durumu nasıl olacak sıcak mı yoksa rüzgarlı mı?

19 Eylül Salı bugün Ankara'da hava nasıl? 

19 Eylül Salı günü Ankara'da hava durumu şu şekildedir:

  • HAVA SICAKLIĞI: Ankara’da en düşük sıcaklık 15 derece, en yüksek sıcaklık ise 25 derece olması bekleniyor.
  • NEM: En düşük nem oranı %12, en yüksek nem oranı ise %47 olacak.
  • RÜZGAR: Rüzgarın genel itibariyle doğudan, bazen kuzeydoğudan yavaş kuvvette esmesi bekleniyor.

Ayrıca, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre Türkiye'nin kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Adana ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgelerde ise hava az bulutlu ve açık olacak.

Ankara’ da hava yağışlı mı?

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM: Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Adana ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgelerde ise hava az bulutlu ve açık olacak.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu Karadeniz bölgesinde sıcaklık 2 ila 4 derece artacak, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden eserken, Doğu Akdeniz kıyıları ile yurdun güneydoğusunda güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Marmara ile Ege kıyılarında ise rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi tahmin ediliyor.

UYARILAR: Marmara ile Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgarın (30-60 km/saat) esmesi beklendiği için olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.