52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş.'ye ev sahipliği yapan Yeni Ordu Stadyumu, bu Pazar günü Ordu 1.Amatör Lig'de final maçında Galataspor ve Kumruspor'u konuk edecek. Yeni bir stadyum olmasına rağmen Ordu Futbolu'nda futbolseverlerin takımların başarısız sonuçlarıyla orantılı bir şekilde bir türlü ısınamadığı Yeni Ordu Stadyumu'nda 28 Nisan Pazar günü Galataspor ile Kumruspor arasında Ordu 1.Amatör Lig final maçına ev sahipliği yapacak. Bu final mücadelesi Ordu Futbolu'nda 2021-2022 sezonunda Gülyalı Turnasuyuspor ile Kabadüz Belediyespor finalinden sonra stadyumda oynanacak olan ilk final olacak ve aynı zamanda Yeni Ordu Stadyumu'ndaki ilk 1.Amatör Lig final karşılaşması olarak tarihe geçecek.

yeni ordu stadyumuu-1

Yıkımı gerçekleşmeden önce 19 Eylül Stadyumu'nda Ordu 1.Amatör Lig final maçları oynanırken, tarihi stadyumda son final maçı 2021-2022 sezonunda Gülyalı Turnasuyuspor ile Kabadüz Belediyespor arasındaki mücadele olmuştu. Ordu 1.Amatör Lig'de geçen sezon ise üç takım arasında yapılan üçlü final maçları ise Karşıyaka Tesisleri 1 Nolu Saha'da oynanmıştı. Geçen sezon Ulubey Belediyespor ile Perşembespor arasındaki Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçı ise Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanmıştı. Geçen sezon Yeni Ordu Stadyumu'nda toplam 38 futbol müsabakası oynanmıştı.

19 eylül stadyumu-1

Yeni Ordu Stadyumu bu hafta sonu ise final maçı öncesinde 3.Lig maçına ev sahipliği yapacak. Cumartesi günü 3.Lig'de Orduspor 1967 A.Ş. ile Siirt İl Özel İdarespor maçının üzerinden 24 saat geçmeden Ordu 1.Amatör Lig'de 2023-2024 sezonu şampiyonu Yeni Ordu Stadyumu çimlerinde belli olacak.