19 Mayıs 1919, Türk Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı ve modern Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı gündür. Bu anlamlı günü, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençliğine armağan etmiştir. 19 Mayıs'ın coşkusunu yaşamak ve bu özel günü en güzel şekilde anmak için siz de hazırlıklarınızı tamamlamaya başladınız mı?

19 Mayıs Örnek Konuşma Metinleri

Gençlere Hitap: Ey yükselen yeni nesil! Sizler, Atatürk'ün ilke ve inkılaplarını yaşatacak, bu aziz vatanı daha da yüceltecek olanlarsınız. 19 Mayıs ruhu ile, bağımsızlığımızdan ve cumhuriyetimizden asla taviz vermeyin!

Atatürk'ün Anısını Yaşatmak: Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz. Onun gösterdiği yolda ilerleyerek, onun hayallerini gerçeğe dönüştürmek için var gücümüzle çalışacağız.

Bağımsızlık Vurgusu: 19 Mayıs, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük yolunda attığı en önemli adımlardan biridir. Bu günü kutlarken, her zaman milli birlik ve beraberliğimizi korumayı ve bu aziz vatanı sonsuza kadar korumayı unutmamalıyız.

19 Mayıs Örnek Şiir

Atatürk'e Ağıt

Bu topraklarda bir güneş doğdu, Kurtardı bizi esaretten, zulümden. Atatürk'tü o güneşin adı, Aydınlattı her yanımızı.

(Nakarat) Atatürk'üm, sen bizim önderimiz, Seni unutmayacağız biz bir an bile. Sana söz veriyoruz, İlke ve inkılaplarını yaşatacağız sonsuza dek.

Gençlik Marşı

Ey kahraman Türk genci, Sen bu vatanın umudu, sen bu milletin gururusun. Atatürk'ün izinde ilerle, Vatanı sev, millete hizmet et.

(Nakarat) Çalış, üret, yenilik yap, Bu vatanı kalkındır, daha ileriye taşı. Atatürk'ün emanetine sahip çık, Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet yaşat.

19 Mayıs Örnek Kutlama Programı

19 Mayıs'ı en güzel şekilde kutlamak için okullar ve çeşitli kurumlar farklı programlar hazırlayabilir. Anma törenleri, şiir dinletileri, konserler, spor müsabakaları ve çeşitli temalar etrafında düzenlenen etkinlikler bu programlara dahil olabilir.

09:00 Anıtkabir'e çelenk sunma töreni

10:00 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

10:15 Günün anlam ve önemini anlatan konuşma

10:30 Şiir dinletisi

11:00 Konser

12:00 Spor müsabakaları

14:00 Serbest zaman

19 Mayıs'ta Hangi İşyerleri Kapalı? 19 Mayıs'ta Bankalar Kapalı Mı? 19 Mayıs'ta Borsa Kapalı Mı? 19 Mayıs'ta Kargolar Ça 19 Mayıs'ta Hangi İşyerleri Kapalı? 19 Mayıs'ta Bankalar Kapalı Mı? 19 Mayıs'ta Borsa Kapalı Mı? 19 Mayıs'ta Kargolar Ça