Valilik tarafından hazırlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümü kutlama programı çerçevesinde ilk tören, Şarkiye Mahallesi'nde bulunan Atatürk Anıtı'nda yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Tören 1Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlama programında, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç yaptı. Genç, konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitleri saygıyla andı.

Genç, Ordu'da her bir gence ulaşarak geleceğe hazırlanmalarına katkıda bulunmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Ecdadın vatan için gösterdiği kahramanlıkları gençlere aktarmak en önemli görevleri olduğunu vurguladı.

Konuşmanın ardından Ordu Gençlik Merkezi üyeleri Derya Nur Çomoğlu "Ben Anadoluyum", Furkan İmdat ise "Sakarya Türküsü" şiirlerini seslendirdi. Kutlama programı halk oyunları, güreş, judo ve jimnastik gösterileri ile devam etti.

Gençlik Yürüyüşü Köprübaşı'ndan İlkadım'a Uzanacak

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı kapsamında, saat 20.15'de Köprübaşı Ceren Özdemir Meydanı'ndan başlayacak ve İlkadım Anıtı'nda son bulacak Gençlik Yürüyüşü etkinliği de gerçekleştirilecek.

Editör: Atakan Öztürk