Ordu’nun Altınordu ilçesinde Saray mahallesinde bulunan eski Ordu Valiliği binası, Ordu Müzesi olarak yeniden düzenlenecek. Çalışmalar bittiğinde 2016 yılında Ordu’da Kurul Kalesi’nde bulunan Kibele heykelinin de bu alanda sergilenmesi bekleniyor.

Valilik binası devredilecek

Eski Ordu Valiliği binası için evrak işleri başladı. Bina İçişleri Bakanlığı’ndan Milli Emlak’a geçecek ve buradan da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ordu Müzesi olması için çalışma başlatılacak. Evrak ve teslim süreci ise resmen başladı.

Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Ordu Müzesi yapım süreci için talimat verdi.

Kısa sürede resmi işlemlerin tamamlanarak eski Ordu Valiliği binasının Ordu Müzesi’nde dönüştürülmesi için çalışmaların başlaması beklenirken, 2016 yılında Kurul Kalesi’nde bulunan ve restorasyon için İstanbul’a gönderilen Kibele Heykeli’nin de bu alanda sergileneceği belirtildi.

Ordu Valiliği Müze 2

5 yıldır heykel yok

2016 yılında Ordu’da Kurul Kalesi’nde kazı çalışmalarında bulunan Kibele Heykeli, 2018 yılında İstanbul’a restorasyona gönderilirken o günden beri gelmesi beklenen Kibele Heykeli bir türlü gelmemişti. Soner ÖZDEMİR

Ayasofya Tekrar Müze Mi Oluyor? Ayasofya Giriş Ücreti Ne Kadar Oldu? Ayasofya Tekrar Müze Mi Oluyor? Ayasofya Giriş Ücreti Ne Kadar Oldu?

Editör: Soner Özdemir