2003 yılında hakemliğe başlayan 1 Yıl Aday Hakem 1 Yıl Klasman 19 Yıl İl Hakemi olarak görev yapan Tolga Mağden, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hakemliği bıraktığını açıklamıştı. Tolga Mağden, 2 Haziran Pazar günü Ordu 2.Amatör Lig'de Adem Aksoy Boztepespor ile Yasonspor maçına hakem olarak çıkarken iki dakika boyunca maçı yönetti ve ardından maçı kendi adına bitirerek görevi maçın hakemine devretti.


Tolga Mağden'in soyunma odasında hakem triosunda son hakem konuşması ''Bu günde sizlerle veda maçıma çıkacağım. Bundan sonrası hakkımızda hayırlısı, bu camiada bayrak artık size emanet. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin'' olurken, sahaya çıktıktan sonra ise sahadaki iki takım futbolcularına ''Benim için bugün 21 yıllık maceramın, bu camiaya hizmetimin son müsabakası. Sizlerle bu maça çıkmak nasip oldu. Başarılar diliyorum, Allah gönlünüze göre versin.'' dedi. Mağden, yaklaşık iki dakika sonra oyun durunca kariyerinin bittiğinin düdüğünü çalarak kenara geldi.

Kariyerinin son maçına çıkan Tolga Mağden'i ailesi, hakem arkadaşları ve sevenleri yanlız bırakmadı. Aynı zamanda doğum günü olan Tolga Mağden'e ise Ordu hakemliğine katkılarından dolayı plaket ve doğum günü pastası saha kenarında verildi. Mağden, ailesiyle birlikte doğum günü pastasını kesti.

Editör: Samet Karadağ