2023-2024 sezonunda kariyer sezonu geçiren ve bu süreçte Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş.'yi ayakta tutan isimlerin başında gelen Ordulu 2000 doğumlu forvet Yasin Kargı, son iki haftada forma giymediği takımda bu sezon 3.Lig'de 22 maça çıktı. Türkiye Kupası'da da Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş. forması ile 2 maça çıkan ancak gollerini sadece 3.Lig maçlarında kaydeden Yasin Kargı, kariyerinin en çok gol attığı sezonunu geride bırakarak 3.Lig'de 9 gol attı.

Ordu 1.Amatör Lig ekibi Doğaspor forması giydiği sezonun ardından bir anda 3.Lig ekibi Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş.'ye transfer olan Yasin Kargı, ilk sezonunda 21 karşılaşmada 4 gollü sezonu geride bırakmıştı. Profesyonel liglere her geçen sezon uyum sağlayan forvet oyuncusu Yasin Kargı aynı zamanda Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş. taraftarlarının sevdiği bir isim olurken 2022-2023 sezonunda 29 maçta 6, geçen sezon ise 24 maçta 9 gollü bir sezonu geride bıraktı.

Her sezon üzerine koyan bir performans ortaya koyan Yasin Kargı kariyerinde şu ana kadar Beta Dershaneleri Umutspor, Orduspor, Girne Gençlik ve Spor, Doğaspor ve Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş. takımlarında oynadı. Yasin Kargı için birçok takımın yeni sezon öncesinde teklif yapacağı ve Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş. ile sözleşmesi sona eren ismin teklifleri değerlendirmeye alacağı öğrenildi.

Editör: Samet Karadağ