Ordu'da uzun yıllar boyunca Altınordu Belediyespor adıyla mücadele eden ve 2017-2018 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyon olarak o dönem Bölgesel Amatör Lig'de Fatsa Belediyespor'un 3.Lige yükselmesi ile direkt olarak BAL'a yükselen Altınordu Belediyespor, İzmir'in köklü takımı olan ve altyapısı ile ün yapan Altınordu ile kardeş takım protokolü imzalamıştı. Mart 2019'da Altınordu Belediyesi bünyesinden ayrılan ve destek alamayan kulüp iki sezon Bölgesel Amatör Lig'de mücadele ederken, 2021-2022 sezonunda ise küme düşmüştü. Ordu Gücü Futbol Kulübü adını Bölgesel Amatör Lig'de iken alan Ordu ekibi, geçen sezon ise Ordu 1.Amatör Lige kötü başlamasına rağmen ligin kritik virajlarında aldığı puanlar ile 1.Amatör Lig'de kalmayı başarmıştı.

Ordu-Gücü-Futbol-Kulübü-1

Kadın Futbol Takımı'nı 2021 yılında kuran ve bu sezon erkek futbol takımının faaliyetlerine son vererek Kadın Futbolu'na odaklanan ve kurumsal bir kimlik yaratma içerisinde olan Ordu Gücü Futbol Kulübü, yeni bir logo yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu'na yeni logosunu gönderen ve bu süreçte geri bildirim bekleyen Ordu Gücü Futbol Kulübü, TFF'den gelecek cevabı beklemeden kulüp binasına bu logosunu astı.

Ordu Gücü Futbol Kulübü

Mavi Beyaz olan renklerini Mor Beyaz olarak logoda değiştiren ve OG harfleri yerine futbol topu görseli ve fındık figürünü yeni logosunda kullan Ordu Gücü Futbol Kulübü'nün federasyondan gelecek olası olumlu bir karar sonrasında ise formasında da değişime gidebilir.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ