2021 yılında Turnasuyu Irmağı ve Çambaşı Yaylası’ndaki derelerde uygulanan çalışmanın devamında Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi’ndeki Curi Deresi’ne, 5 bin adet kırmızı benekli alabalık salınımı yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü iş birliğiyle yapılan proje ile doğayı korumak, doğal ortamın ve su kaynağının balık popülasyonunu artırmak amaçlanıyor. Proje ile Ordu’nun dere ve akarsularına toplamda 20 bin adet kırmızı benekli alabalık yavrusu bırakılacak.

Daha önce 50 bin balık salındı

Benekli Alabalık Hilmi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Curi Deresi Gökçegelin Şelalesi’nin bulunduğu su kaynağına ilçe muhtarlarıyla birlikte binlerce kırmızı benekli alabalık yavrusunu dereye bıraktı.

Başkan Güler, “Burası bir tabiat harikası. Daha evvelden 50 bin alabalığın salınımını yapmıştık. Bu yıl da Gökçegelin Şelalesi’nin bulunduğu alana 5 bin adet alabalık yavrusu saldık. Burada bir farkındalık oluşturmak amacıyla muhtarlarımız, derneklerimizle birlikte yapıyoruz. Burayı yeni tesislerle daha güzel bir hale getireceğiz.” dedi.

En Çok Avlanan Balık Hamsi Oldu En Çok Avlanan Balık Hamsi Oldu

Editör: Merve Tepecik