2023-2024 sezonunda devre arasında yine kadrosuna birçok takviye yaparak kadroda revizyon yapan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde sessiz sedasız bir transfer yapıldı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün devre arası hazırlık döneminde antrenmanlarda yer alan ve hazırlık maçlarında da şans bulan Halil İbrahim Kaya, resmi sözleşmeye imza attı. Bir dönem Galatasaray altyapısında forma giyen ve A takıma çıkarılmasına rağmen süre alamayan Halil İbrahim Kaya Bölgesel Amatör Lig ekibi Çarşambaspor'dan 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne transfer oldu.

52 Orduspor Futbol Kulübü Fatsa Belediyespor

Antrenman ve hazırlık maçlarındaki performansı ile teknik direktör Ahmet Yıldırım'dan 'olur' raporu alan Halil İbrahim Kaya ile resmi sözleşme imzalanırken, Ahmet Yıldırım'ın yeni transfer Kaya'yı rotasyon için kullanacağı öğrenildi. Galatasaray altyapısında forma giyerken A takımla antrenmanlara da çıkan ve profesyonel sözleşme bekleyen ancak alamayan Halil İbrahim Kaya, 2020-2021 sezonunda Bergama Sportif Faaliyetler A.Ş.'de profesyonel olduktan sonra Nevşehir Belediyespor ve Beyoğlu Yeni Çarşı Sportif Faaliyetler A.Ş.'de forma giymiş ve ardından BAL'da şansını deneyerek Bozüyük Vitraspor, Çeşme Belediyespor ve Çarşambaspor formaları giymişti.

Kariyerinde Sadece 2 Golü Var

Kariyerinde şu ana kadar 3.Lig'de sadece 14 maça çıkan ve 1 kez gol sevinci yaşayan hücum oyuncusu Halil İbrahim Kaya, Bölgesel Amatör Lig'de ise 31 maça çıkarken hücum oyuncusu olmasına rağmen burada da sadece 1 kez gol atabildi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ