2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig Play-Off Finali'nde 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor arasındaki maçın Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta oynanacak. Bu sezon TFF 3.Lig 1.Grup'ta mücadele eden ve grubu dördüncü sırada bitirerek Play-Off finaline kadar yükselen 52 Orduspor Futbol Kulübü ile TFF 3.Lig 2.Grup'ta ikinci olarak sezonu tamamlayan ve bu süreçte Grup Finali'nde rahat bir galibiyet alarak finale yükselen Çimentaş Elazığspor arasında kazanan taraf 2.Lige yükselecek.

52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor kulüp tarihlerinde üçüncü kez karşı karşıya gelecek. 3.Lig'de ilk olarak 2017-2018 sezonunda mücadele etmeye başlayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Çimentaş Elazığspor ile kulüp tarihinde ilk kez geçen sezon karşı karşıya gelmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün 3.Lige yükseldiği sezon Çimentaş Elazığspor 1.Lig'de mücadele ederken takım üst üste lig düşmüş ve geçen sezon Ordu ekibi ile aynı grupta yer almıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor arasındaki iki maçta farklı galibiyetler elde edilmişti.

İki takım kendi aralarında tarihlerinde ilk kez 9 Ekim 2022'de karşı karşıya gelirken, Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanan maçı 52 Orduspor Futbol Kulübü 5-1 kazanmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde bu maçta golleri atan isimler Nevzat Bilen (2), Batuhan Aktaş, Emir Uzun ve Erhan Karayer olmuştu. Geçen sezonun ikinci yarısında 12 Mart 2023'te Elazığ Doğukent Stadı'nda oynanmıştı. Çimentaş Elazığspor bu maçı Oğuzhan Yazıcı, Çağrı Yağız Yasak ve Salih Polatdemir'in golleriyle 3-0 kazanmıştı.

Editör: Samet Karadağ