2023-2024 sezonunda 20.haftada Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanacak olan 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. maçu öncesinde iki takım maç saati konusunda karşı karşıya geldi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun saat 14:00 olarak belirlediği maçı akşam oynamak isteyen ve geçmiş sezonlarda olduğu gibi akşam maçında daha fazla taraftar karşısında sahaya çıkmak isteyen 52 Orduspor Futbol Kulübü resmi talepte bulunurken, bu talebin sonuçsuz kaldığı öğrenildi. 52 Orduspor Futbol Kulübü ise yaptığı basın açıklamasında 'Ordu'da Golü Taraftar Atar' başlığı ile taraftarları maça davet etti.

taraftar-2

52 Orduspor Futbol Kulübü'nden Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. maçı ile ilgili olarak yapılan basın açıklamasında ''Şampiyonluk hedefi ile başladığımız 2023 – 2024 futbol sezonunda devre arası yapmış olduğumuz transfer çalışmaları ve kamp sonrası 2.yarıya başlamış ve oynadığımız 4 maçı galip gelerek 2.lig yolunda önemli mesafe katetmiş bulunmaktayız. Hedef 2.lig parolası ile çıktığımız bu yolda en büyük destekçimiz her zaman mor beyaz renklere gönül vermiş Büyük taraftarımız oldu. 17 Şubat Cumartesi Saat:14:00’da kendi sahamızda oynayacağımız Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. müsabakasında tüm taraftarlarımızı stadyuma takımımızı desteklemeye davet ediyoruz. Ordu’da golü taraftar atar parolası ile Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. maçından galibiyetle ayrılıp taraftarımızın gücü ile hedefimize ilerlemek istiyoruz.'' ifadeleri yer aldı.

yeni ordu stadyumu-9

52 Orduspor Futbol Kulübü yönetiminin değişiklik isteği sonrasında maçın saatine ilişkin son kararın TFF tarafından verilmesi beklenirken konuk ekip başkanından açıklama gelmişti. Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. Kulüp Başkanı Ertürk Yakut, 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün talebine olumlu bakmadıklarını belirterek, “Bize gelen resmi bir yazı yok ancak biz olumlu bakmıyoruz. Takım gece maça çıkmaya alışık değil, atmosfere yabancı bu yüzden gece maçı bizim için pek kolay olmaz” demişti.

Editör: Samet Karadağ