İki sezondur Play-Off Finali'nde kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü yeni sezonda yine birçok transfer yapacak. Her sezonun transfer şampiyonu olan 52 Orduspor Futbol Kulübü transferdeki hamlelerine rağmen hedefe giden başarıyı sağlayamazken yeni sezon öncesinde Cahit Erçevik ile yeniden anlaşmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü özellikle geçmiş transfer dönemlerinde Trabzon doğumlu futbolcuların transferine ağırlık verirken, yeni sezonda da Enes Bakal'ı transfer etmek için girişimlere başlayacak.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Play-Off Grup finalinde elediği takım olan Aliağa Futbol A.Ş.'de dikkat çeken sağ kanat oyuncusu olan Enes Bakal'ın yeni sezonda transfer edilmesinin gündeme geldiği öğrenildi. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde iki sezondur kiralanan Yusuf Mert Tunç'un bu sezon kiralanması gündeme gelmezken, Aliağa Futbol A.Ş.'den ayrılan Enes Bakal'ın sağ kanatın yeni sahibi olması bekleniyor. Enes Bakal, 52 Orduspor Futbol Kulübü ile oynanan dört maçta kısa süre şans bulurken sezon genelinde hamle oyuncusu olarak düşünülmüş ve 30 maçta 4 gol atma başarısı göstermişti.

Kariyerinde Aliağa Futbol A.Ş. ile Bölgesel Amatör Lig şampiyonluğu yaşanan sezonda 9 maçta 5 gol atan Enes Bakal, 1.5 sezondur forma giydiği takımdan ayrıldı. 27 yaşındaki Bakal şu ana kadar forma giydiği takımlarda 2.Lig'de 11 maçta 1, 3.Lig'de 62 maçta 4, Türkiye Kupası'nda 4 maçta 1 ve Bölgesel Amatör Lig'de 65 maçta 21 gol atmıştı.

Editör: Samet Karadağ