Galatasaray altyapısında futbola başlayan be bir dönem Orduspor forması da giyen Emre Gemici, buradan ayrıldıktan sonra Muğlaspor'da 47 maçta 18 gol atmıştı. Çorum Futbol Kulübü kariyeri parlak geçmeyen Gemici, Pazarspor’da kendisini bularak 14 maçta 11 gol atmıştı. Nevşehir Belediyespor formasıyla 24 maçta 6 gol attıktan sonra 2020-2021 sezonu da Malatya Yeşilyurt Belediyespor formasıyla 34 maçta 24 gol atan Emre Gemici, gol kralı apoletini de takmıştı. Son yıllarda da gollerine devam eden ve özellikle geçen sezonun ikinci yarısında Kepez Spor Futbol A.Ş.'ye golleri ile takımı sırtlayan Gemici, 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne transfer oldu.


Ordu doğumlu olan ve son yıllarda şampiyonluk hesabı yapan 3.Lig ekiplerinin istediği ilk forvetlerden birisi olan Emre Gemici, Karşıyaka forması ile başladığı sezonu Kepez Spor Futbol A.Ş. ile tamamlamıştı. Geçen sezon Kepez Spor Futbol A.Ş. formasıyla bir maçta beş gol atan ve toplamda 14 maçta 16 gol atan Emre Gemici, sezonun genelinde ise 28 maçta 18 gol atarak 2023-2024 sezonunu tamamlamıştı.

Bir dönem Orduspor'da forma giyen ve her transfer döneminde 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün gündemine gelen 30 yaşındaki forvet oyuncusu için 52 Orduspor Futbol Kulübü kesenin ağzını açarak kadrosuna kattı. Emre Gemici'nin yeni sezonda takımda 10 numaralı formayı giymesi bekleniyor.
 

Editör: Samet Karadağ