2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig'e mutlak şampiyonluk parolası ile lige başlayan ancak ligi dördüncü sırada tamamlayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Play-Off sürecinde ise finale yükselmişti. Geçen sezon Ankara'da finalde Belediye Derincespor'a kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü, bu sezon ise İstanbul'da Çimentaş Elazığspor'a kaybetti. 52 Orduspor Futbol Kulübü ligde adeta finallerin kaybeden takımı olurken, final maçının üzerinden geçen süreçte ise basın açıklaması yapıldı.

52 Orduspor Futbol Kulübü'de basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

''25 gündür devam eden play off müsabakalarımızda finale kalmış ve 25 Mayıs Cumartesi İstanbul Rams Park Stadyumu’nda Elazığspor ile final müsabakası oynamış, sahada 3-0 mağlubiyetle ayrılarak 2.Lig’e yükselme şansını kaybetmiş bulunuyoruz. Sezon başı 2.lig hedefi ile tüm çalışmalarımızı başlatmış, bu hedefe play off’a kalarak ilerlemeye devam etmiş, finalde kaybederek evimize döndüğümüz bu gün hala tek düşüncemiz şehrimizin 3.lige yakışmadığıdır. 52 Orduspor Futbol Külübü olarak, 2.lig’e yükselen Elazığspor’u tebrik ederiz. Final müsabakamızdan önce bizlere taraftarımızın İstanbul’a ulaştırılması için başlattığımız otobüs kampanyasında destek veren kamu kurum kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve iş insanlarımıza teşekkür ederiz. Teşekkürlerin en büyüğünü mor beyaz renklere gönül vermiş, bizlere inanan Ordu’dan, İstanbul’dan ve çevre illerden müsabakamıza gelen 20 Bin Ordulu hemşehrilerimize, büyük taraftarımıza sunarız. Sezon boyunca bizlerle birlikte tek yürek olan Bozukkale taraftar grubumuza teşekkürlerimizi sunarız. Sezon boyunca bizlere destek olan İl Emniyet Müdürlüğümüze, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze teşekkürlerimizi sunarız. Sezon boyunca desteklerini bizden esirgemeyen ve yanımızda olan Ordu Valisi Muammer Erol ve Ordu İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy’a teşekkürlerimizi sunarız. 2023 – 2024 futbol sezonunda birlikte çalıştığımız tüm yönetim kurulu üyelerimiz, sporcu ve teknik heyetimiz ve kulüp çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Final müsabakamızda bizleri yalnız bırakmayan;

Ak Parti Ordu Milletvekili, Eski Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Ak Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak Chp Ordu Milletvekili Seyit Torun Chp Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Enver Yılmaz Ak Parti Eski Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu Ak Parti Eski Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Özay Ak Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş İyi Parti İle Başkanı Murat Melikşah Genç Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Bahadır Baş ve Hamdi Salih Kalyoncu, İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Rıdvan Yalçın''
 

Editör: Samet Karadağ