Ordu'yu uzun yıllar boyunca profesyonel liglerde temsil etmesine rağmen geçen sezon dışında hiçbir sezon Play-Off oynayamayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, geçen sezon da şampiyonluk parolası ile başladığı sezonu Play-Off Finalini kaybederek tamamlamıştı. Bu sezonu da şampiyonluk parolası ile açan ve bu süreçte sezonun ilk yarısında liderin 15 puan gerisinde devre arasına giren 52 Orduspor Futbol Kulübü, ikinci yarıya iyi başladı. Malatya Arguvan Spor ve Tarsus İdman Yurdu'nu yenen 52 Orduspor Futbol Kulübü, son oynadığı maçta ise son dakikalarda gol yemesine rağmen hemen karşılık vererek 2-1 kazandığı karşılaşmada Mardin 1969 Spor'u mağlup etmişti.

52 orduspor futbol kulübüü-5

Sezonun ikinci yarısında oynadığı üç maçta üç galibiyet alan 52 Orduspor Futbol Kulübü, bu süreçte zirve ile olan puan farkını altı puan eritti. Kepez Spor Futbol A.Ş.'nin sezonun ikinci yarısını beraberlikle açması ve geçen hafta galip geldikten sonra bu haftayı bay geçmesi sonrasında 52 Orduspor Futbol Kulübü iştahlandı. 52 Orduspor Futbol Kulübü bu sezon ilk kez üst üste üç maç kazanırken, lider ile puan farkını 10'a düşürdü. 52 Orduspor Futbol Kulübü sezonun ilk yarısında ilk üç haftalık süreçte 5 puan alırken, ikinci yarıda ise ilk üç haftalık süreçte dokuz puan aldı.

52 Orduspor Futbol Kulübü Fatsa Belediyespor

52 Orduspor Futbol Kulübü, sezonun ilk yarısında aldığı puanlarla ligi altıncı sırada tamamlarken, üst üste aldığı galibiyetlerle birlikte dördüncü sıraya yükseldi ve önümüzdeki hafta deplasmanda oynayacağı Ayvalıkgücü Belediyespor maçı için iyice morallendi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ