2023-2024 sezonunda Play-Off 1.ve 2.Grup’ta rakiplerini geride bırakarak finale yükselen 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor arasındaki maç için geri sayım başladı. Ordu'dan İstanbul'a otobüslerle giden 52 Orduspor Futbol Kulübü taraftarları toplu bir şekilde stadyuma girecek. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta karşı karşıya gelecek olan 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor maçı bu akşam saat 19:00'da başlayacak ve stadyum otoparkının kullanıma kapalı olduğu Rams Park'ta taraftarlar için kapılar saat 16:00'da açılacak.

İstanbul'a toplu bir şekilde giden 52 Orduspor Futbol Kulübü taraftarları Bozukkale Taraftar Grubu önderliğinde maça girecek. Bozukkale Taraftar Grubu ise Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park't Kuzey Kale Arkası'nda (UltrAslan Tribünü) olacaklarını belirtti. Türkiye Futbol Federasyonu ile kulüpler arasında yapılan toplantının ardından 52 Orduspor Futbol Kulübü taraftarları için Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta Doğu Tribünü (Maraton) ve Kuzey Kale Arkası (UltraAslan Bölümü) verilmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü için 21.474 taraftar kapasitesi ayrılırken Ordulu futbolseverlerin bu sayıyı doldurup dolduramayacağı merak edilmeye başlandı.

Ordu ekibi son olarak geçen sezon 8 Nisan'da Gema Polimer Şile Yıldızspor maçı için İstanbul'a gitmişti. 383 gün sonra yeniden bu kez Play-Off Finali için İstanbul'a giden 52 Orduspor Futbol Kulübü hem takım hem de taraftar olarak maç saatini beklemeye başladı. 52 Orduspor Futbol Kulübü, geçen sezon Play-Off Finali'nde Ankara'da Belediye Derincespor'a kaybetmişti.

Editör: Samet Karadağ