Köy Hizmetleri, Özel İdarespor, Güzelorduspor ve Yeni Orduspor'un ardından 52 Orduspor Futbol Kulübü olan ismiyle Türk Futbolu'nda yer alan Ordu ekibi, bu sezon da Play-Off'a kalmayı başarmış ve üst üste üçüncü sezonunda Play-Off biletini almıştı. Geçen sezon Play-Off finaline kadar çıkan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Ankara'da oynanan maçta Belediye Derincespor'a kaybetmiş ve 2.Lige yükselme hayallerini bu seneye ertelemişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde bu sezon takım yine Play-Off Finali'ne yükselirken, Çimentaş Elazığspor ile final maçında İstanbul'da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta oynanacak.


Kulüp tarihinde ilk kez Play-Off'a 2021-2022 sezonunda kalan 52 Orduspor Futbol Kulübü, çift maçlı Yarı Final müsabakalarında İskenderunspor A.Ş.'ye kaybetmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü geçen sezon da Play-Off oynarken 1.Tur'da Nevşehir Belediyespor'u, 2.Tur ise Karaköprü Belediyespor'u yenerek 3.Tur olan finale yükselmiş ancak finalde Belediye Derincespor'a kaybetmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü, bu sezon ise 1.Tur'da İnegöl Kafkas Spor Kulübü, 2.Tur'da Ayvalıkgücü Belediyespor ve 3.Tur'da Aliağa Futbol A.Ş.'yi eleyerek adını finale yazdırdı.


Köy Hizmetleri, Özel İdarespor, Güzelorduspor isimleriyle Ordu Amatör ve Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Ordu temsilcisi, 3.Lig'e yükseldikten sonra adını Ordu Futbol Kulübü yapmıştı. Ordu Futbol Kulübü adını kullanmadan isim değiştiren ve 3.Lig'deki ilk sezonuna Yeni Orduspor olarak başlayan Mor-Beyaz-Yeşilli ekip, 2.5 yıl bu isimle mücadele etmişti. 3.Lig'de mücadele eden Ordu ekibinde Şükrü Bodur'un başkanlığa gelmesinin ardından takımın adı 52 Orduspor Futbol Kulübü olmuştu. 52 Orduspor Futbol Kulübü, Çimentaş Elazığspor'u finalde yenmesi halinde kulüp tarihinde ilk kez 2.Lig'de mücadele edecek.

Editör: Samet Karadağ