Gençlik Spor Bakanlığı'nın Türkiye'de son dönemlerde yaptığı stadyumlardan bir tanesi olan Yeni Ordu Stadyumu'nda birçok maçta taraftarlar adeta internete erişme noktasında sıkıntılar yaşıyor. Özellikle taraftar sayısı arttıkça sorunun artması sonrasında 52 Orduspor Futbol Kulübü cephesi ise Aliağa Futbol A.Ş. ile oynayacakları maç öncesinde stadyumda yaşanan sorunlardan ötürü ilginç bir yöntem buldu. Sosyal medya hesaplarından Elon Musk'a çağrıda bulunan 52 Orduspor Futbol Kulübü 'Starlink Uydularınızı bize yönlendirebilir misiniz?' dedi.

SpaceX ve Tesla'nın kurucusu, Twitter, Neuralink ve OpenAI gibi dev şirketlerin sahibi olan Elon Musk'ı etiketleyen 52 Orduspor Futbol Kulübü,  "Bu akşam Yeni Ordu Stadı'nda çok önemli bir maç oynayacağız ve yaklaşık 20.000 seyircimiz bizi destekleyecek. Maalesef altyapı eksikliğinden dolayı 20.000 kişi bir araya geldiğinde internet kullanılamaz hale geliyor. Taraftarlarımız için bu akşam Starlink Uydularınızı bize yönlendirebilir misiniz?'' paylaşımı yaptı.  52 Orduspor Futbol Kulübü'nün sorunlar ile ilgili yetkilileri göreve çağırmak yerine Elon Musk'a ile ilgili paylaşım yapması sosyal medya kullanıcıları ve stadyumda maç izleyenler tarafından anlamsız karşılandı.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nün kullandığı Yeni Ordu Stadyumu'nda yaşanan şebeke sorunları yıllardır çözülemedi. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Play-Off maçlarının canlı olarak ekranlara geldiği yayınlarda da bu sorunlar ciddi şekilde görülmüştü. 52 Orduspor Futbol Kulübü, bu akşam Aliağa Futbol Kulübü ile 16.768 kapasiteli Yeni Ordu Stadyumu'nda karşı karşıya gelecek ve bu maçta tribünlerin dolması bekleniyor.