52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Doğan Deniz, Tarsus İdman Yurdu maçının ardından yeni hafta hazırlıklarına başladıkları ile ilgili açıklama yaparken, Protokol A Tribünü'nde yer alan oturma düzeni ile ilgili Tarsus İdman Yurdu maçında yaşanan olaylarına rdından açıklama geldi. 52 Orduspor Futbol Kulübü, yerel gazetede yer alan konu ile ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İşte 52 Orduspor Futbol Kulübü'nden yapılan açıklama:

'2023 – 2024 sezonunun kendi saha ve seyircimiz önünde ilk müsabakası olan, sezonun 2.müsabakası Tarsus İdmanyurdu müsabakasında 3-0 gibi net bir skorla galip gelen ve aynı zamanda haftayı lider olarak kapatan takımımızı ve teknik heyetimizi kutlarız. Hedefimize giden yolda her puanın çok değerli olduğunu biliyor ve tüm çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. 3.hafta da deplasmanda oynayacağımız Mardin Büyükşehir müsabakası çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. İç sahada oynadığımız Tarsus İdmanyurdu müsabakasında bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza, maç süresince desteklerini sürekli sürdüren Bozukkale taraftar grubuna ayrıca teşekkür ederiz. Bizlerin en büyük motive kaynağı olan taraftarlarımıza her daim ihtiyacımız olduğunu hep söylüyoruz. Bizleri desteklemeye devam etsinler. 

Bugün yerel bir gazetede çıkan ’52 Orduspor Yönetimine Yakışmadı’ başlıklı haber hakkında açıklama yapma gereği doğmuştur Sezon öncesi tüm kamuoyuna duyurduğumuz kombine kart projemizin bir parçası olan Protokol Kombine satış çalışmalarımız tamamlanmıştır. Bu sebeple Protokol A Tribününde bulundan ilk üç sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün uhdesinde olup kalan koltuklarda Protokol Kombinesi olarak sporseverler tarafından satın alınmıştır. Protokol kombinesi alan taraftarlarımızın koltukları maça gelip gelmemelerine bakılmaksızın ayrılmak zorundadır. Her yıl uyguladığımız misafir uygulamamız ise bu yıl Protokol B Tribününde uygulanmaktadır. Bu konuda stadyumda yönlendirme görsellerimiz bulunmaktadır. İddia edildiği gibi tribünden çıkarılma söz konusu değildir. Ordusporumuzun değerleri olarak gördüğümüz, görmeye de devam edeceğimiz hocalarımız ile yapılan görüşmede, Protokol A Tribününde ki koltukların kombine olarak satıldığı bu yılki uygulamamızda misafirlerimizi Protokol B Tribününde yer ayırdığımız ifade edilmiştir. Bu yaklaşım Protokol A Tribününde o anda oturan protokol kombinesi olmayan tüm misafirlerimize sergilenmiştir. Misafirlerimizin büyük bir çoğunluğu anlayış göstermiş ve kendilerine ayrılan tribünde maçı seyretmişlerdir. 52 Orduspor kulübü olarak başta başkanımız Sayın Şükrü Bodur olmak üzere tüm yönetim kurulumuz, efsane Ordusporumuz ve Ordusporumuza emek vermiş malzemecisinden sporcusuna herkese eşit mesafede saygı göstermektedir.

SAMET KARADAĞ