52 Orduspor Futbol Kulübü'nde şampiyonluk parolası ile başlanılan sezonda takım ligi dördüncü sırada Play-Off potasında tamamlarken bu süreçte takımın 2.Lig hedefi Play-Off yolculuğu ile devam ediyor. 52 Orduspor Futbol Kulübü bu sezon adeta ligde teknik direktör öğütme takımı olurken Yavuz İncedal, Ahmet Yıldırım, bir maçlığına altyapı sorumlusu Şükrü Bekiroğlu ve Bayram Toysal ile çalışırken son olarak göreve Cahit Erçevik getirilmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü bu sezon takımdan gönderdiği iki teknik direktörünü ise Aliağa Futbol A.Ş. mağlubiyetleri sonrasında gönderdi. 

TFF 3.Lig 1.Grup'ta bu sezon hiç maç kaybetmemesine rağmen ligi ikinci sırada bitiren Aliağa Futbol A.Ş., sezonun ilk yarısında Ordu'da oynadığı maçta 52 Orduspor Futbol Kulübü'nü 2-0 yenmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü bu maçtan sonra teknik direktör Yavuz İncedal ile yollarını ayırmıştı. Aliağa Futbol A.Ş. ile 52 Orduspor Futbol Kulübü ile İzmir'de oynanan maçta ise İzmir ekibi son dakikalarda bulduğu iki golle 2-1 kazanırken bu maçtan sonra 52 Orduspor Futbol Kulübü Ahmet Yıldırım ile yollarını ayırmıştı.

Sezon ikinci iki Aliağa Futbol A.Ş. maçından sonra teknik direktörlerini yollayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, sezonu rakibinin tam 17 puan gerisinde tamamlamıştı. Aliağa Futbol A.Ş. ligde 28 maçta 19 galibiyet ve 9 beraberlik alarak 66 puan toplarken, 52 Orduspor Futbol Kulübü ise ligde rakibinin iki basamak gerisinde 28 maçta 14 galibiyet 7 beraberlik ve 7 mağlubiyet ile ligi bitirerek 49 puan toplamıştı.