Geçtiğimiz sezon Play-Off Final maçını kaybederek 2.Ligin kapısından dönen 52 Orduspor Futbol Kulübü bu sezona şampiyonluk hedefi ile başlarken sezonun ilk yarısında kritik maçlarını kaybetmişti. Geçmiş sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da kritik maçlarını kaybeden ancak sezonun ikinci yarısındaki maçlarda bu kayıpları geride bırakan 52 Orduspor Futbol Kulübü, oynadığı dört maçta dört galibiyet almıştı. Geçen hafta Yeni Ordu Stadyumu'nda son dakikalarda kazanan 52 Orduspor Futbol Kulübü, yeni hafta sonu İzmir'e gidecek.

52 Orduspor Futbol Kulübu-59

TFF 3.Lig'de sezonun ilk yarısında Aliağa Futbol Kulübü ile Yeni Ordu Stadyumu'nda karşı karşıya gelen ve sezonun ilk mağlubiyetini aldığı maçın ardından teknik direktör Yavuz İncedal ile yollarını ayıran 52 Orduspor Futbol Kulübü, daha sonra göreve Ahmet Yıldırım'ı getirmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Ahmet Yıldırım takımın başında şu ana kadar 14 karşılaşmaya çıkarken bu maçlarda 8 galibiyet, 2 beraberlik ve 4 mağlubiyet aldı.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nde hafta başından bu yana Gülyalı'da bulunan tesislerde antrenmanlarını yapan 52 Orduspor Futbol Kulübü, sezonun erken final niteliği taşıyan karşılaşmada Aliağa Futbol A.Ş.'yi yenmek istiyor. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün bu karşılaşmayı kaybetmesi halinde ise kalan maçlarda tek hedefini Play-Off için koyacağını söyledi.

Editör: Samet Karadağ