Yavuz İncedal ile başlanan sezonda Ahmet Yıldırım ile uzaktan da olsa zirve hesapları yapan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde, geçtiğimiz Pazar günü İzmir'de oynanan Aliağa Futbol A.Ş. maçının ardından teknik direktör Ahmet Yıldırım istifa etmişti. Maçtan sonra Kulüp Başkanı Şükrü Bodur'un özellikle yapılan oyuncu değişiklikleri konusunda hatalı olduğunu söylediği öğrenilirken, maçı bu sebeple kaybettiği deklare edilen Ahmet Yıldırım istifa etmişti. Ahmet Yıldırım'ın ardından ise Başkan Bodur yeni teknik direktör arayışlarına girdi.

Hamza Mutlu


52 Orduspor Futbol Kulübü'nde kulislerde birçok teknik direktör isimleri dönerken aynı zamanda menajerler aracılığı ile de kulübe bazı teknik direktör isimlerinin gittiği öğrenildi. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde teknik direktör adaylarının ilk sırasında ise geçen sezon Belediye Derincespor'u çalıştıran ve Play-Off Final maçında 52 Orduspor Futbol Kulübü'nü yenerek takımı 2.Lige çıkaran Hamza Mutlu takımın yeni teknik direktörü olabilir. Hamza Mutlu geçen sezon Belediye Derincespor'u çalıştırdığı 20 maçlık süreçte 12 galibiyet, 7 beraberlik ve 1 mağlubiyet almıştı.

Sezonun bitmesinin ardından 2.Lige çıkardığı takımdan ayrılan Hamza Mutlu, 3.Lig ekibi Edirnespor'un teknik direktörü olmuş ancak yeni takımıyla çıktığı iki maçta bir puan toplayabilen Mutlu ile yollar erkenden ayrılmıştı. 37 yaşında olan Hamza Mutlu'nun 52 Orduspor Futbol Kulübü ile anlaşmaya yakın olduğu öğrenilirken 52 Orduspor Futbol Kulübü aynı zamanda görece daha tecrübeli teknik adamlarla da görüşmelerini sürdürüyor.
 

Editör: Samet Karadağ