Yedi sezondur mücadele ettiği TFF 3.Lig'de farklı iki isimle yer almasına ve kurduğu güçlü kadrolara rağmen başarı sağlayamayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, sekizinci sezonu öncesinde Olağan Genel Kurul için kolları sıvadı. Üç sezondur Play-Off oynayan ve bu süreçte Play-Off'ların gediklisi olan ancak 2022-2023 sezonunda Belediye Derincespor'a geçen sezon ise Çimentaş Elazığspor'a finalde kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü, yine Genel Kurul heyecanı yaşayacak. Şükrü Bodur, Belediye Derincespor maçının ardından göreve bırakmış ve Olağanüstü Genel Kurul kararı almış ancak kararından geri dönmüştü. Bodur, bu sezon da önce aday olmayacağını belirtmiş ancak ardından yeniden kararından dönmüştü.

2019-2020 sezonun devre arasında takımın başkanı olarak göreve başlayan Şükrü Bodur'un yeniden tek aday olarak girmesi beklenen kongre sonrasında ise Ordu Futbolu'ndaki tek takım çalışmaları izlenecek. Olası hamlede yer almak isteyen 52 Orduspor Futbol Kulübü, tek takım çalışmalarında ise somut bir adım atılmadığı takdirdi Temmuz ayında yeni sezon çalışmalarına başlayacak.

52 Orduspor Futbol Kulübü Olağan Genel Kurul konusunda açıklama yaparken ''Kulübümüzün olağan genel kurul toplantısı 13 Haziran 2024 Perşembe günü saat 14:00' de Turna suyu mahallesi, Yalı Sokak, No:29/1 Gülyalı-ORDU adresinde bulunan; 52 Orduspor Futbol Kulübü tesislerinde yapılacaktır. Bu tarihte yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde, ikinci toplantı 22 Haziran 2024 Cumartesi günü aynı yerde saat 14:00'de yapılacaktır.'' açıklamalarına yer verildi.

Editör: Samet Karadağ