2023-2024 sezonunun ilk yarısında 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün en golcü ismi olan ve takımın Play-Off potasında yer almasında en efektif futbolcu olan İrfan Başaran, sürpriz bir şekilde kadro dışı kalmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne geçen sezon devre arasında transfer olan ve bu sezonun devre arasında kadro dışı bırakılan İrfan Başaran, kadro dışı kaldıktan sonra özellikle Kulüp Başkanı Şükrü Bodur hakkında söyledikleri bir dönem gündemde yer almıştı. İrfan Başaran'ın 52 Orduspor Futbol Kulübü'nden ayrılmak istediği için kadro dışı bırakıldığı açıklanırken, Başaran hala takımdan ayrılmadı.

İrfan Başaran-1

İrfan Başaran'ın kadro dışı bırakılması ile ilgili sert açıklamalar yapan Kulüp Başkanı Şükrü Bodur  ‘İrfan Başaran sıkıntılar yaşasa da görmezden geldik, sezon öncesinde onun üzerine takım kurduk, paramı alamamış tesisleri mi beğenmemiş?’ ifadeleri sonrasında İrfan Başaran sosyal medyada yaptığı açıklamada “Burada yapılan yanlışlardan dolayı ayrılmak istedim. Şükrü başkanım Allah razı olsun bana sahip çıktın, sayende 16 senedir futboldan para kazaniyorum. Talihsiz açıklamalar yapsanız da size saygım çok başkanım. Benim futbol hayatımın bir önemi yok ama sizi kandırıyorlar, gerçekleri görün artık” diyerek veryansın etmişti.

irfan nevzat

52 Orduspor Futbol Kulübü ile sezon sonuna kadar sözleşmesi olan İrfan Başaran'ın yeni takımı merak edilirken, affedilme şansının ise zor olduğu öğrenildi.


SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ