Geçen sezon başında 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne transfer olan ve attığı gollerle ilk sezonunda adından söz ettirmeyi başaran Nevzat Bilen, ligin ikinci yarısında sakatlıklardan dolayı formadan uzak kaldı. Kepez Spor Futbol A.Ş. karşısında takımın beklenen golünü ya da ataklarını yönlendiremeyen ve 78.dakikada kenara gelen Nevzat Bilen, ayak bileğinden yaşadığı sakatlık sonrasında formadan uzaklaşmak zorunda kaldı. Bilen için adeta seferberlik ilan edilirken, İnegöl Kafkas Spor Gençlik Spor ile oynanacak olan 1.Tur maçında forma giyip giymeyeceğine karar verilecek.

Nevzat Bilen

1993 doğumlu sol kanat oyuncusu Nevzat Bilen, geçen sezon Play-Off maçları da dahil 14 gol atmıştı. Sezon genelinde iyi performans sergileyen ve zaman zaman kaptanlık pazubandını da takan Nevzat Bilen, Play-Off final maçında ise penaltılarda takımda penaltı kaçıran tek futbolcu olmuştu. Bu sezon da takımda kalan Nevzat Bilen şu ana kadar forma giydiği 24 maçta 6 kez gol atarken, attığı iki golün dördünü sezonun ikinci yarısında kaydetmişti. 

52 Orduspor Futbol Kulübü kaptanı olan 30 yaşındaki sol kanat oyuncusu Nevzat Bilen, ligde son olarak İnegöl Kafkas Spor Kulübü maçında forma giyerken bu maçın üzerinden geçen süreçte dört karşılaşmada kadroya dahi girememişti.