2022-2023 sezonunda mücadele ettiği TFF 3.Lig 1.Grup’ta şampiyonluk şansını ligin son deplasman maçı olan Yomraspor karşılaşmasında yitiren 52 Orduspor Futbol Kulübü, en kötü ikincilik hedefine de ulaşamamıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü Play-Off’a bilenirken, Nevşehir Belediyespor maçına hazırlanıyor.

52 Orduspor Futbol Kulübü’nün Çarşamba günü Yeni Ordu Stadyumu’nda oynayacağı maç öncesinde önemli bir gelişme yaşandı. Kulüp tarafından yapılan açıklamada maçın televizyon tarafından yayınlanmayacağı ve biletlerin ücretsiz olarak dağıtılacağı öğrenildi. İşte o açıklama:

“24 Mayıs 2023 Çarşamba günü, akşam saat 20.00’de, Yeni Ordu Stadında, Nevşehir Belediyespor ile zorlu bir Play-off 1. Tur müsabakası oynayacağız. Bu müsabakanın biletlerinin tamamı yönetim kurulu tarafından alınarak, taraftarlarımıza ve maça gelmek isteyen seyircilerimize bu günden itibaren dağıtılacaktır. Taraftarlarımız, seyircilerimiz ve tüm Ordu’lular Başkan ve yönetim kurulu üyelerimizin misafirleridir. Ayrıca maç yayını da olmayacaktır. Bu zorlu müsabakada tüm taraftarlarımızı ve Ordu’luları 19 ilçemizle beraber bizleri yanlız bırakmayacaklarını biliyoruz ve Yeni Ordu Stadında Nevşehir Belediyespor ile oynanacak olan maçımıza davet ediyoruz.”