2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig 1.Grup'ta şampiyonluk yarışından erken kopan ve hedeflediği lig üçüncülüğü konusunda da hedefi tutturamayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Play-Off'lara lig dördüncüsü olarak gitmişti. 52 Orduspor Futbol Kulübü, Play-Off 1.Tur maçında Yeni Ordu Stadyumu'nda İnegöl Kafkas Spor Kulübü karşısında berabere kalırken 120 dakika süren mücadele sonrasında penaltı atışları sonrasında tur atlamıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü, bu maçın ardından ise Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Play-Off 1.Tur maçlarının disiplin cezalarını açıklarken araftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000 TL takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 6.000 TL para cezası aldı. 52 Orduspor Futbol Kulübü, İnegöl Kafkas Spor Kulübü maçında toplanda 10 sarı kart görmüştü. 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne iki farklı olaydan ötürü toplamda 34.000 TL para cezası verildi.

52 Orduspor Futbol Kulübü Ayvalıkgücü Belediyespor ile oynanan Play-Off maçından sonra da taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ne sevk edildi.