2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig 1.Grup'ta son hafta öncesinde Play-Off oynamayı garantileyen takımlardan bir tanesi olan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde son oynanan ve 3-3 biten maçın ardından hem takım halinde hem de teknik direktör Bayram Toysal'ın ekibindeki antrenör Recep Asıl tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilmişti. Ligde son haftada deplasmanda Artvin Hopaspor ile karşı karşıya gelecek olan ve daha sonra Play-Off sürecine başlayacak olan 52 Orduspor Futbol Kulübü şok bir ceza aldı.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nün son olarak Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanan Küçükçekmece Sinop Spor Kulübü maçında yaşananların cezaları belirlendi. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde teknik direktör Bayram Toysal'ın ekibinde yer alan tecrübeli antrenör Recep Asıl, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen ceza dudak uçuklattı. Rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 5 maç men cezası alan Recep Asıl takibindeki beş maçta soyunma odasına ve yedek kulübesine giremeyecek.

TFF 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde antrenör Recep Asıl 5 maçın yanı sıra 4.500 TL para cezası alırken, 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne ayrıca takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 4.200 TL para cezası verildi.