Türk Futbolu'nda Mustafa Denizli ve Ertuğrul Sağlam gibi teknik direktör kariyerinde İran'da bir takım çalıştırırken bu furyaya ise katılan teknik direktörlerden bir tanesi Mustafa Özer oldu. Ordulu futbolseverlerin yakından tanıdığı bir teknik direktör olan ve 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Yeni Orduspor adıyla mücadele ettiği dönemlerde takımı çalıştıran Mustafa Özer, Türkiye'den ayrıldı ve kariyerine yeni bir yön vererek İran Süper Ligi'ne gitti.

Mustafa Özer


Futbolculuğu döneminde Fenerbahçe ve A Milli Takım formalarını da giyen Mustafa Özer, Mustafa Denizli ve Ertuğrul Sağlam'dan sonra İran'da görev yapacak üçüncü Türk teknik direktör oldu. İran Süper Lig ekibi Sanat Naft Abadan, teknik direktör Mustafa Özer ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. Son olarak 2.Lig'de Zonguldak Kömürspor'u çalıştıran 54 yaşındaki Mustafa Özer, 7 maçta 3 beraberlik ve 4 mağlubiyet almıştı.

2018-2019 sezonunda TFF 3.Lig'de 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün başına gelen ve sezona iyi bir başlangıç yapan Mustafa Özer, o dönem Yeni Orduspor’da ismiyle mücadele eden Ordu ekibinde ligin ilk 8 haftasını 5'ini lider tamamlamıştı. Ardından 3 maç üst üste kötü sonuçlar alınmasıyla birlikte yönetimin aldığı karar sonrasında 11.haftada bileti kesilen Mustafa Özer'in yeni takımı Sanat Naft Abadan oldu.

Editör: Samet Karadağ