Büyükşehir Belediyesi Parti grubu toplantısı İl Binasında İl Başkanı Halit Tomakin Başkanlığında yapıldı. Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ,Grup Başkan vekili İsmet Yücesoy ,İlçe Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan İl Başkanı Halit Tomakin , “Dün ilimize gelen Milli Eğitim Bakanımız Sn. Mahmut Özer dolu dolu geldi. 2022 yılı için ilimize planlanan 250 milyonluk yatırıma ilaveten talebimiz doğrultusunda 270 Milyonluk ödeneği daha aldık toplamda 520 TL. Ordumuza eğitim yatırımları sözünü verdiler. Ordu’dan çok memnun kaldılar dedi. Başkan Tomakin , nereye bakarsanız bakınız, hangi dağa, hangi taşa bakarsanız bakın , her yerde AK Parti’nin hizmetlerini göreceksiniz. 20 yılda aziz milletimize öyle hizmetler yaptık ki, 80 yılda yapılamayanları biz yaptık . 20 yıldır tüm hayalleri önce hedeflere sonra gerçeklere dönüştürdük. İnsanlarımızın hayatına dokunan her alanda ülkemize çağ atlattık. Bakmayın siz o çok konuşanlara onların dikili ağaçları yok bu memlekette , işte Ordu, ne yaptınız Ordu’ya ? hodri meydan , biz ne mi yaptık ? “dev gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım” ata sözünü AK PARTİ 19 yıldır kendine ilke edindi ve Ordu da üniversiteyi biz kurduk, Türkiye’de ilk dünyanın 3. Denize dolgu havalimanını biz yaptık, Karadeniz Sahil Yolu, Bakanlığı döneminde Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’in büyük gayretleri ile dağları delerek 65 Tünel İle Akdeniz -Karadeniz yolu ki, bu yol göreceksiniz çok değil en fazla 10 yıl içerisinde Ordu’nun kaderini değiştirecek , İlk Barajı Ordu’ya biz kurduk, Karadeniz Sahilinin ilk kayak Merkezini biz yaptık, İşte Büyükşehir Belediyesi daha kurulalı 8 yıl oldu, düşünen, üreten, yarışan Ordu hedefimizle toplamda yapılan yatırımların bedeli, Ordu’nun 80 yıllık yatırımına bedel, peki, başta sorarım ana muhalefet partisine ve 10 yıl Belediye Başkanlığı yapan zata ve diğer partilere Ordu’yu neden köy gibi bırakıp gittiniz dedi.

Başkan Tomakin, COVİD’in etkisi ile başlayan ve dünyada yaşanan enerji sıkıntısı , tedarik zincirinin aksaması , arz ve talep dengelerinden kaynaklanan dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisi görülen hayat pahalılığını görmezden gelmiyoruz , sıkıntıları biliyoruz , vatandaşlarımızı bu hayat pahalılığından nasıl koruruz diye uykularımız kaçıyor , ama vatandaşlarımız merak etmesin, 20 yıldır nasıl güvenleri boşa çıkmadıysa , her dara düştüğümüzde aziz milletimiz bu işi yine Recep Tayyip Erdoğan çözer dediyse yine aynısı olacak, Cumhurbaşkanımız, Dünya Liderimiz ,Recep Tayyip Erdoğan 20 yıldır bu ülkenin ve bu milletin asırlık meselelerini nasıl biz çözdüysek, bugünkü sıkıntıların üstesinden de yine biz geleceğiz. Cumhurbaşkanımız son açıklamasında yaşanan sıkıntıların farkındayız dediler Türkiye'yi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüterek vatandaşların müreffeh, ülkeyi mamur ve devleti güçlü hale getirme sözünü verdiğini belirterek bizde elimizden geleni yapacak bu sıkıntılı günleri hep birlikte aşacağız” dedi. Haber Merkezi