5 Şubat Ordulular günü olarak kutlanmaya başlandığı 2017 yılından bu yana her sene etkinlikler artarken, bu sene ise Ordu Büyükşehir Gençlik Spor Daire Başkanlığı ile KoşuyOrdu’nun birlikte yürüttüğü organizasyon Ordu’ya renk kattı. Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde başlayarak farklı lokasyonlarla 52 kilometre olacak şekilde düzenlenen Ordulular gününe özel koşuda KoşuYORDU kaptanı Tan Aşkan başta olmak üzere İtalyan koşucu Andrei Loi, Amerikalı koşucu Justin Leonard ve Kanadalı koşucu David Vandervelde koştu. Tan Aşkan, Andrei Loi, Justin Leonard ve David Vandervelde, 5 Şubat’ta düzenlenen özel koşuda büyük ilgi gördü.

Ordu’da koşacak olan İtalya Milano doğumlu koşulardan dolan Andrei Loi düzenlenen koşudan birkaç gün önce Spor52com ve Ordu Yorun Gazetesi'nden Samet Karadağ'a verdiği özel röportajda ''Ordulu arkadaşlarımla bu 52km kosu koşmak benim için büyük bir zevktir. Hepinizle birlikte Dünya Ordulular gününü kutlamak için Pazartesi gününe hazırız. Karadeniz’de kesinlikle Pancar Çorbası ve Mercimek Çorbasını seviyorum'' demişti. Loi'nin bu açıklaması günlerce manşette kalırken, Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde biten 52 KM yarışın bitiş noktasında ise dört sporcuya da pancar çorbası ikram edildi.

Koşuyorduu-1

Ordu Büyükşehir Gençlik Spor Daire Başkanlığı ile KoşuyOrdu’nun birlikte yürüttüğü organizasyonda bitiş çizgisinde pankartlarla beklenen sporculara büyük ilgi gösterildi. 52K koşusunu başarıyla tamamlayan sporculara ikram edilen pancar çorbası tebessüm ettirirken özellikle İtalyan sporcu Andrei Loi sevincini gizleyemedi.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ