1952 yılında inşaatına başlanan ve 1962 yılında inşaatı tamamlanan bina Ordu Devlet Hastanesi, Sağlık Meslek Lisesi, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi gibi bir çok kuruma hizmet vermişti.

Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Yeni Mahallede bulunan ve son olarak Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile İl Sağlık Müdürlüğü olarak hizmet veren binanın yıkım çalışmaları sürüyor.

Ordu Sağlık İl Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, Destek Hizmetleri Başkanı Ömer Tok ve Başkan Yardımcısı Tevabil Bilgili, Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile İl Sağlık Müdürlüğü olarak hizmet veren binanın yıkım işlemleri devam ederken incelemelerde bulundu.

Diş Hastanesi Yıkım

Op. Dr. Dursun Tüzün, yapılan inceleme sonrasında yaptığı açıklamada, "1952 yılında inşaatına başlanan ve 1962 yılında inşaatı tamamlanan binanın Ordu Devlet Hastanesi, Sağlık Meslek Lisesi, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi gibi bir çok kuruma hizmet verdiği, eski binanın yıkılarak yerine 60 ünitli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Ordu İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binası yapılacak dedi. haber merkezi

Diş Hastanesi Yıkım 3

Editör: Soner Özdemir