2023-2024 sezonunda ilk iki haftada tek puan alan ve teknik direktörle yollarını ayıran ilk takımlar arasında yer alan Bursaspor'da yeni teknik direktör arayışları sona erdi. Ordulu olan ve uzun süre Bursaspor'da da forma giyen Murat Sözkesen'in de adı Bursaspor ile anılırken, Sözkesen Bursaspor'da teknik menajerlik görevine getirildi. Bursaspor'un yeni teknik direktörü ise Nedim Vatansever oldu.

Bursaspor Teknik Direktör Konusunda Ordulu İsme Kancayı Taktı Bursaspor Teknik Direktör Konusunda Ordulu İsme Kancayı Taktı

Bursaspor'dan Ordulu efsane futbolcu Murat Sözkesen hakkında yapılan açıklamada:''Kulüp tarihimizin unutulmaz isimlerinden Murat Sözkesen, A Takımımızın sportif faaliyetlerinin başına getirilmiştir. Aldığı sorumluluğu en iyi şekilde değerlendiren Teknik Direktörümüz Nedim Vatansever ve ekibi de görevlerine devam edeceklerdir Teknik Menajerlik görevine getirilen Murat Sözkesen'e, Teknik Direktörümüz Nedim Vatansever ve ekibine başarılar dileriz.'' ifadeleri yer aldı.

murat sözkesen cenk işler

Uzun yıllar üst düzey futbol oynayan ve U21 Milli Takımı'nda da forma giyen Murat Sözkesen, kariyerinde Süper Ligde 232 maça çıkarkan 66 maça çıkmıştı. Ünyespor ve Bartınspor gibi takımlarda teknik direktörlük yapan Murat Sözkesen, Bursaspor'da futbol oynadığı dönemde ise taraftarların sevdiği isimlerin başında geliyordu.

SAMET KARADAĞ