Ordu'yu geçmiş iki sezondur Bölgesel Amatör Lig'de temsil eden Ulubey Belediyespor, geçen sezon lig kontanjanından dolayı lig bitiminde Play-Out maçı oynamıştı. Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında Perşembespor'a kaybeden Ulubey Belediyespor, yeniden Ordu 1.Amatör Lige yükselmişti. Yeni sezonda kadrosunda ciddi bir revizyon yapan ve kadrosunu değiştiren Ulubey Belediyespor, erken final maçını oynadığı Eskipazarspor karşısında farklı kaybetti. Tarihinin en farklı mağlubiyetini 8-1 ile alan Ulubey Belediyespor, Ordu 1.Amatör Lig Play-Off A Grubu'nda ilk dört şansını yitirdi.

ULUBEY-BELEDİYESPOR-2

2014-2015 ve 2015-2016 yılında Ordu 1.Amatör Lig´de şampiyon olan ancak Bölgesel Amatör Lig´e çıkma şansını kaçıran Ulubey Belediyespor, 2019-2020 sezonunda yaşadığı şampiyonluğun ardından BAL'a çıkmıştı. Covid-19 pandemi sürecinde grup lideri olduğu sezon Bölgesel Amatör Lige alınan Ulubey Belediyespor, iki sezon bu ligde yer almış daha sonra Ordu 1.Amatör Lige düşmüştü. Ulubey Belediyespor bu sezon C Grubu'nun üçüncü sırada tamamlarken, Play-Off sürecinde dört maçta bir puan alabildi.

Ulubey-Belediyespor-3

Ulubey İlçe Sahası'nda Eskipazarspor'a 8-1 yenilen ve kulüp tarihinin iç sahadaki en farklı yenilgilerinden bir tanesini alan Ulubey Belediyespor, Play-Off 5.hafta maçında Dumlupınarspor ile oynayacağı maçın ardından sezonu noktalayacak.

Editör: Samet Karadağ