2002 Dünya Kupası ve 2008 Avrupa Şampiyonası'nın ardından katıldığı ve renk kattığı bir turnuvayı daha geride bırakan Türkiye A Milli Takımı, Türkiye'ye geldi.  EURO 2024'te gösterdikleri performansla gerek ulusal gerekse uluslararası futbol camiasında takdir toplayan Ay-Yıldızlılar, İstanbul Havalimanı'nda vatandaşlarımız tarafından alkışlarla karşılandı. Teknik Direktör Vincenzo Montella ve millî oyuncularımız sevgi gösterilerine el sallayarak karşılık verdi. Çiçek takdim edilen Montella ve kaptan Hakan Çalhanoğlu gösterilen ilgiye teşekkür etti.

TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ve Teknik Direktör Vincenzo Montella havaalanından ayrılmadan önce tek tek oyuncularla sarılarak vedalaşırken, gösterdikleri performans için futbolcuları bir kez daha tebrik etti. A Millî Takım, Almanya'dan Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya tarafından Türkiye'ye uğurlandı. Hannover Havaalanı'nda A Millî Takım teknik direktörü Vincenzo Montella ve millî futbolcuları şampiyona boyunca göstermiş oldukları üstün performanstan ötürü tebrik eden Başkonsolos Kaya, ülkemizi temsil edecekleri sonraki turnuvalar için kendilerine başarı dileklerini iletti.

Millîlerin yanı sıra TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ve TFF Stadyum Güvenlik ve Taraftar Sorumlusu Bülent Perut da Başkonsolos Kaya'ya ilk günden itibaren vermiş oldukları destek ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.
 

Editör: Samet Karadağ