Geçtiğimiz sezon kariyerinde bir sıçrayış yaşayan ve İspanya'dan ayrılarak Premier League ekiplerinden Bournemouth'ta kiralık olarak forma giyen Enes Ünal, yeni sezon öncesinde transferini de resmileştirerek 4 yıllık sözleşme imzalamıştı.  Bournemouth'un bu transfer için 16.47 milyon euro bonservis bedeli ödemesi beklenirken Milli Takım kampında olan Enes Ünal, 2024 Avrupa Şampiyonası aday kadrosundan çıkartıldı.

Enes Ünall

A Milli Futbol Takımı'nın santrforu Enes Ünal, yaşadığı sakatlık nedeniyle EURO 2024 kadrosundan çıkarıldı. TFF'den yapılan açıklamada, "A Millî Takımımızın dün akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında almış olduğu darbenin ardından muayene ve tetkikleri yapılan forvet oyuncumuz Enes Ünal’ın sol ayak başparmağında kırık tespit edildi" ifadeleri yer aldı. Yıldız futbolcunun bu sakatlık nedeniyle kadrodan çıkarıldığı aktarıldı.

Türkiye A Milli Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nın öncesinde İtalya ve Polonya ile oynayacağı özel maç yapacak. Enes Ünal'ın yerine ise kadroda bir ismin dahil edilip edilmeyeceği merak ediliyor.

Editör: Samet Karadağ