2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig Play-Off Finali'nde 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor arasındaki maçın Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta oynanacağı açıklanırken, canlı yayın konusu da netleşmişti. TRT Spor'da maçın canlı olarak yayınlanacağı konuşulmuş ancak final maçının canlı yayın kanalı A Spor olarak açıklanmıştı. Ünlü spor spikeri Emre Tilev, 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Çimentaş Elazığspor arasında oynanacak olan final maçını ise anlatacak olan isim olacak.

Başta futbol müsabakaları olmak üzere birçok spor organizasyonunda sesiyle hafızalarda yer edinen Emre Tilev, 8 Kasım 2003'te oynanan Çaykur Rizespor - Fenerbahçe maçını da anlatmıştı. Emre Tilev, karşılaşmanın hakemi Ali Aydın'ın maçın 40. dakikasında Serhat'a yaptığı faul nedeniyle sarı kart verdiği Victoria'ya 85. dakikada bu kez Fatih'e yaptığı sert hareket yüzünden ikinci sarı kartını gösterdiğini ancak kırmızı çıkarmadığını maçı anlatırken söylediğini belirtmiş ve Ordulu hakem ile ilgili anısını söylemişti.

Çaykur Rizespor - Fenerbahçe maçı ile ilgili yaşanan olayı kendi açısından anlatan Emre Tilev ''Ali Aydın'ın kırmızı kart unuttuğu maç olan Çaykur Rizespor - Fenerbahçe maçını anlattım. Dedim ki 'ikinci sarı kartı unuttu Ali Aydın, kural hatası var. Maç tekrar edilir.'' dedim. Sonra yukarı çıktım. Şansal Büyüka 'Emre, sen mi iyi biliyorsun yoksa hakem mi?' dedi. Dedim ki 'ben daha iyi biliyorum, ben not alıyorum. Hakem ikinci sarıdan kırmızı kart çıkarmayı unuttu' dedim. 'Bakın şuna' dedi. Dakikasını bile söyledim. İlk ben söyledim zaten sonra maç tekrar edildi.'' ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Samet Karadağ