ABD Borsa Açılış Kapanış Saatleri 2024. Detayları okuyacağınız haberimizde..

ABD Borsası Nedir

ABD Borsası, hisse senedi, tahvil ve diğer menkul kıymetlerin alınıp satıldığı bir dizi borsadır. En büyük ve en iyi bilinen ABD borsası New York Borsası'dır (NYSE). ). Diğer büyük borsalar arasında Nasdaq, Chicago Mercantile Exchange ve Chicago Board of Trade yer alıyor.

Borsalar, yatırımcıların şirketlere yatırım yapmalarını ve şirketlerin sermaye artırmalarını sağlayan önemli bir işlev görür. Ekonomik büyümeyi teşvik etmeye de yardımcı olurlar.

Borsalar, emir defteri adı verilen bir sistem kullanarak çalışır. Bir emir defteri, bir hisse senedi için alım ve satım emirlerinin bir listesidir. Bir yatırımcı bir hisse senedi satın almak istediğinde, emir defterine bir alım emri verir. Bir yatırımcı bir hisse senedi satmak istediğinde, emir defterine bir satış emri verir. Bir alım emri ve bir satış emri eşleştiğinde, bir ticaret gerçekleşir.

Borsalar, yatırımcılar için çeşitli riskler sunar. En büyük risklerden biri, piyasa riskidir. Piyasa riski, tüm hisse senedi fiyatlarının düşebileceği riskiydir. Yatırımcılar ayrıca şirket riski, faiz riski ve enflasyon riski gibi diğer risklere de maruz kalabilirler.

Yatırım yapmayı düşünüyorsanız, ABD Borsası hakkında araştırma yapmak önemlidir. Anlamanız gereken çeşitli riskler ve mevcut farklı yatırım türleri vardır. Mali durumunuza ve yatırım hedeflerinize uygun bir yatırım seçmeniz önemlidir.

ABD Borsası Açılış, Kapanış Saatleri 2024

ABD Borsası'nın açılış ve kapanış saatleri, Türkiye saati ile şu şekildedir:

Yaz saati uygulamasında (Mart - Kasım):

  • Açılış: 16:30
  • Kapanış: 00:00

Kış saati uygulamasında (Kasım - Mart):

  • Açılış: 17:30
  • Kapanış: 01:00
Editör: Deniz İnal