9 yıldır Beyaz Futbol'da yorumculuk yapan Abdülkadir Durmaz, 343 Digital Youtube kanalında Serhat Ulueren'in sunduğu röveşata programına katıldı. Ali Koç, Rasim Ozan Kütahyalı, Fatih Terim, Aziz Yıldırım gibi isimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Durmaz, Ordulu teknik direktör Cevat Güler'i de es geçmedi.

2007-2008 yılında Galatasaray'da teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın ligin bitimine altı hafta kala sürpriz istifasının ardından, göreve Ordulu Cevat Güler getirilmişti. Galatasaray'da geçici teknik direktör olan Ordulu teknik direktör Cevat Güler, takımı şampiyon yapmıştı. Abdülkadir Durmaz: ''Bir sene Cevat Güler diye yaşlı bir amca getirdiler. Son 8 hafta adam Ali Sami Yen’de uyudu maç oynanırken. ‘Kalk Cevat Hoca, şampiyonuz’’ dediler. Galatasaray kısmetli camia. İyi olması ayrı birşey ama kısmetli'' dedi.

Cevat Güler, kariyerinde daha sonra Orduspor'da da teknik direktör olarak görev yaparken Orduspor'un Süper Lig'den düştüğü sene son 5 maçta takımın başında yer alan isim olmuştu. Cevat Güler, Orduspor yönetiminde çıktığı 5 maçın tamamını kaybetmişti.