Türkiye A Milli Takım kadrosunda yer almayan futbolculardan bir tanesi olan Abdülkadir Ömür, Vincenzo Montello tarafından kadroda yer verilmemesi sonrasında açıklamalarda bulundu. Trabzonspor altyapısından yetişen ve birçok kez eleştirilen Abdülkadir Ömür, sezonun ara transfer döneminde Championship ekibi Hull City’e 2.5 milyon Euro karşılığında transfer olmuştu. Ozan Tufan ile birlikte Hull City'de sezonu tamamlayan Türk Futbolcular olan Abdülkadir Ömür, Türkiye A Milli Takımın EURO 2024 geniş kadrosuna alınırken daha sonra ise genel kadroda yer bulamamıştı.

Abdülkadir Ömür, Türkiye A Milli Takım'da yer almaması ile ilgili sitemkar bir açıklama yaparken Sports Digitale'a konuşan Abdülkadir Ömür, ''Avrupa Şampiyonası kadrosuna dahil edilmediğim için çok üzgün ve kırgınım. Finallerde forma şansı elde etmek hem hayalim hem de hedeflerim arasındaydı. Şampiyonada oynayarak takım arkadaşlarımla omuz omuza mücadele etmeyi çok istiyordum ve faydalı olacağıma da tüm kalbimle inanıyordum. Şanlı ay yıldızlı formamızın hakkını vermek için mücadele edecek tüm takım arkadaşlarıma başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

Hull City ile ilk kez yurtdışı deneyimi yaşayan 24 yaşındaki Abdülkadir Ömür, 16 maça çıkarken 2 asist ile takımına katkı sağlamıştı.

Editör: Samet Karadağ