2023-2024 sezonunda Trendyol Süper Lig'de son oynanan maçta Atakaş Hatayspor karşısında kendi taraftarları önünde galibiyet alan Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı maçtan sonra açıklamalarda bulundu. Haftalardır kaybetmesine rağmen ligde dördüncü sırada yer alan Trabzonspor, Atakaş Hatayspor ile birlikte üçüncü sıraya yükseldi. Alınan galibiyet ile birlikte ise maçtan sonra Abdullah Avcı'nın açıklamaları dikkat çekti.

abdullah

Devre arası transferleri konusunda açıklamalar yapan ve takımın alternatif oyunculara vereceği parasının olmadığını söyleyen Abdullah Avcı ''Transfer için şunu da söyleyeyim, Trabzonspor’un alternatif oyunculara vereceği milyon Eurolar yok. Bu paraları verip 2 gün sonra neden bu kadar para verildi ve oynamıyor konusuna gerek yok. Doğru zaman ve doğru yer olunca alacağız. Trabzonspor için Başkanımız Ertuğrul Doğan ve yönetim kurulumuz beraberindeki ekibimiz en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Umut Bozok’un transferini ben yaptım. Ligin gol kralıydı. Futbolun içinde iniş çıkışlar vardır. Kafamın arkasında plan yoktur her şeyi net olarak söylerim. İnsanlar ayrılabilirler ancak doğru ayrılmalıdırlar. Umut’un transferi gerçekleşmedi, kendisiyle birazcık ses tonumu yükselterek konuşma yaptım. Kendisi de bize yardımcı olmak istediğini söyledi ve takıma dahil oldu. Sonuçta kulübün oyuncusu. Maaşını alıyor. Bu sancılı süreçte faydalanmamız gerekiyor. Taraftarlarımızın ona destek vereceğini düşünüyorum.'' dedi.

Trabzonspor'da teknik direktör olmanın büyük sorumluluğu da beraberinde getirdiğini söyleyen Abdullah Avcı aynı zamanda Beşiktaş örneği de verirken ''Trabzonspor teknik direktörlüğü görevi çok büyük sorumluluk ister. 3 seneden fazla oldu buradayım. Bu süreçleri, inişli çıkışları dönemi de çalışarak geçiriyorum. Yüklerimiz ağır. Maç kazanmak bize iyi hissettirdi. Taraftarımız da mutlu oldu. Ulaşılabilir hedefte sapma yok, kimse algılarla hareket etmesin. Ben şehrin ve taraftarın ne istediğini çok iyi bilen birisiyim. Başımızın üzerindeki taraftarımızın tekrardan yüzünü güldüreceğiz. Önümüzdeki sezonun planlamasını da yoğun şekilde yapıyoruz. Beşiktaş’a bakıyorsunuz mesela 5 tane hoca değiştirdiler ama ne değişti? Algılarla hareket etmeyelim, bana değil Trabzonspor’a destek vermeye devam edelim.'' ifadelerini kullandı.

Editör: Samet Karadağ