2023-2024 sezonunda Trendyol Süper Lig'de Yılport Samsunspor ile Trabzonspor arasında Samsun'da oynanan maçta Yılport Samsunspor 3-1 kazanan taraf olurken, kümede kalma yolunda önemli bir galibiyet almıştı. Karşılaşmanın ilk yarısında 3-1 öne geçen Yılport Samsunspor maçı bu skorla kazanırken, 35.haftada oynanan maçın ardından Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Mac Ozeti


Trabzonspor Teknik Direktörü, olumsuzluklardan ders çıkartıp kalan maçları en iyi şekilde bitireceklerini belirterek, “Rakibin basit, sade ama güçlü bir oyunu vardı. İç sahada oynadıkları 11 maçın 7 tanesini kazandılar. Direkt oyunları var. Özellikle oyun başlangıcında doğru cevap veremedik. Oyuna girebilmek için denemelerimiz oldu ama arkasından penaltı oldu. Bizim gibi bir takıma yakışmayacak organizasyon bozukluğundan sonra 2-0 yaptılar. Tam oyuna tutunacaktık golü de bulduk ancak kornerden kendi kalemize gol attık. Bunlar olabilir mi, olabilir. İkinci yarıda daha doğru oynamamız gerekiyordu. Topa sahiptik ve bunu da bekliyorduk ama yapmak istediklerimizi sahaya yansıtamadık. Zaman zaman denedik ama sonuçlandıramadık. Başından sonuna kadar hem bireysel hem oyun performansımız çok altlarda kaldı. Yukarıya doğru çıkmak gerekirken aşağıya doğru indik.” dedi.

Samsun'da ilk kez bu stadyuma geldiğini söyleyen Abdullah Avcı “Futbolda bazen kaybedebilirsin ama doğru oyunu oynarsın. Rakip bizden çok istedi. Bizden daha fazla mücadele etti. Gayet normal olarak daha sert oldu. Biz buna hem mücadele hem de sertlikte çok doğru cevap veremedik. Samsun futbol şehri. İlk defa bu stadyuma geldim. Yapanların eline sağlık. Futbol iyileştirme gücü olan güzel bir oyundur. Dilimizi, üslubumuzu değiştirmediğimiz sürece gönlümüzü de dönüştüremeyiz. Ölüm yoktur, savaş yoktur. İki takım arasındaki maçlar daha önce oynandığı gibi şimdi de bundan sonra da oynanmaya devam edecektir. Samsunspor’u tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Biz de bu maçtan olumsuzluklarımızı çıkartıp Karagümrük ile İstanbul’da oynayacağımız kupa maçına hazırlanacağız. Ligde kalan son 3 maçı da en iyi şekilde bitirip sezonu üçüncü sırada bitirmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.