İngiltere Championship'te mücadele eden Hull City'i satın alan ve bu sezon Play-Off hedefi olan bir takım kuran medya patronu Acun Ilıcalı, hedefi tutturamayan takımda faturayı teknik direktör Liam Rosenior'a kesti. Acun Ilıcalı'nın takımı satın aldığı süreçten sonra takımda en fazla maça çıkan teknik direktör olan ve Acun Ilıcalı'nın her fırsatta övgü dolu sözler sarf ettiği İngiliz teknik direktör Liam Rosenior takımdan gönderildi.

Sky Sports'un haberine göre Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu turuncu-siyahlı kulüp, 39 yaşındaki teknik adamla yollarını ayırdı. Liam Rosenior'un Hull City ile iki yıllık sözleşmesi bulunurken, İngiltere Championship'te sezonu 70 puanla 7. sırada bitiren Hull City sezonu Play-Off potasının dışında bitirmişti. Kadrosunda Ozan Tufan ve Abdülkadir Ömür gibi Türk oyuncuların da bulunduğu Hull City'ye yeni teknik direktör ise merak edilmeye başlandı.

Hull City'de bir dönem Türk Futbolu'nun yakından tanıdığı Shota Arveladze'de görev alırken, Acun Ilıcalı'nın bu kez teknik direktör tercihini Türk teknik adamdan yana kullanması bekleniyor.