CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Türkiye'deki 85 bin arıcıya smsle mektup gönderdi. Arıcıların aileleriyle birlikte 300 bin kişi olduğuna dikkat çeken Adıgüzel mektubunda şunları ifade etti:

“Sevgili Arıcı Kardeşim,

Ben de bir arıcı ailenin evladı sizden biriyim. Çoğunlukla evinizden uzaklarda yaylalarda bal üretirken hem sağlıklı nesillerimize, hem doğaya, hem de ülke ekonomisine katkı veriyorsunuz. Sizlere minnettarız.

Milletvekilliğim boyunca arıcılığı dile getirdik. Arıcı körüğünü, arıcı maskesini meclise soktuk. Balda sahtecilik ve şeker tedarikinde yaşanan ayrımcılık ve dolandırıcılık gibi temel sorunlarınızda yanınızda olduk, meclis kürsüsünden dile getirdik.

Genel Başkanımız ve inşallah desteğinizle 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na arıcılığı konuşturduk. O'nun gündeme getirmesi ile hükümet arıcılığı hatırladı. Şeker tedarikini sağladık.

Kovan başına desteklemenin yetersizliği, birikmiş kredi borçlarınız, nakliye sorunlarınız, varroa ile mücadele gibi birçok ilave sorunlarınız var.

Kemal Kılıçdaroğlu size söz veriyor. Birikmiş tüm sorunlarınızı çözeceğiz. Bölgeler arası nakliyede yakıt desteği vereceğiz

Arıcılığı daha da geliştirerek bal üretimi ve ihracatının artması, bal üreticisinin emeğinin hakkını alması ve nesillerimizin de sağlıklı bal tüketmesi için var gücümüzle çalışacağız. Ben de sizlerden biri olarak Bay Kemal'in yanında olacağım.

Artık ülke ve halka verecek bir şeyleri olmadığı için yalan ve iftiraya sığınan, kibirli ve kirli bir dil kullananlardan olmayacağız. Ortak paydamız olan cennet vatanımızda, bayrağımızın gölgesinde huzur ve barış içinde, her alanda üreten ve gelişen Türkiye için size söz veriyoruz. “ haber merkezi